انتخاب کت شلوار دامادی

انتخاب رنگ کت شلوار دامادی یک انتخاب کاملا سلیقه‌ای و شخصی است. اما قوانین خوش‌پوشی به شما می‌گوید که بهتر است از انتخاب رنگ‌های غیر رسمی خودداری کنید. معمولا بهترین رنگ و رسمی‌ترین رنگ برای کت شلوار دامادی رنگ مشکی است. رنگی با وقار که هیچ وقت از مد نمی‌افتد. رنگ انتخابی بعدی شما رنگ سفید است، رنگی که انتخابش کمی جسارت می‌خواهد. اگر کت شلوار سفید را انتخاب می‌کنید بهتر است برای  کمربند، کفش و سایر انتخاب هایتان به رنگ مشکی فکر کنید در غیر این صورت برای دیده شدن در عکس‌ها باید به رقابتی تنگاتنگ با عروس خانم فکر کنید!

کت شلوار

انتخاب لباس داماد از کت و شلوار گرفته تا کفش و کمربند برخلاف آنچه ظاهر ماجرا نشان می‌دهد چندان هم ساده نیست، این انتخاب ریزه‌ کاری‌های خاص خودش را دارد، به خصوص وقتی قرار است شما هم پا به ‌پای عروس خانم در شب عروسی ‌تان بدرخشید. در این بخش از سایت جشن عروسی به شما می‌گوییم چطور می‌توانید با  یک دست کت و شلوار ساده یک داماد خوش‌تیپ باشید و در لباس‌ داماد درست و حسابی به چشم بیایید.

رنگ کت شلوار دامادی

رنگ‌ طوسی هم انتخاب‌ دیگری است که پیشرو دارید؛ انتخابی که چندان قابل توصیه نیستند. این رنگ‌ها با وجود زیبا بودنشان در حالت عادی در ذات‌شان چندان رسمی نیستند و به همین دلیل اجازه نمی‌دهند که شما در لباس دامادی‌ درست و حسابی به چشم بیایید. خودتان را در یک کت شلوار طوسی در کنار لباس عروس‌ خانم تصور کنید، حتما با ما هم عقیده می‌شوید که با انتخاب این رنگ دست کم عکس‌های ‌تان سرد و بی‌روح می‌شوند.

مات بپوشید

جنسی که برای کت شلوار دامادی انتخاب می‌کنید از هر جنسی می‌تواند باشد مشروط بر اینکه روی تن شما ایست خوبی داشته باشد و کاملا شق ‌و رق بایستد. این جنس باید آنقدر قابل اعتماد باشد که شما در طول چند ساعتی که آن را به تن دارید نگران چروک برداشتن آن نباشید. اما همه اینها به کنار، یک نکته در انتخاب جنس کت شلوار دامادی بسیار ضروری است و آن اینکه شما هرگز نباید سراغ کت شلوارهای براق بروید. این قاعده رنگ هم بر نمی‌دارد؛ سفید یا مشکی، کت و شلوار شما باید مات باشد و بدون کوچک ‌ترین زرق و برقی البته حاشیه‌ های ظریف و براقی که برای کت و شلوار دامادی انتخاب می‌شوند از این قاعده مستثنا هستند.

کت و شلوار

سایز خودتان

کت و شلواری که به عنوان کت و شلوار دامادی انتخاب می‌کنید، می‌تواند هر مدلی باشد؛ دو دکمه، چهار دکمه، یقه کشیده و بلند یا…  همه اینها در گرو فرم اندام شماست و اینکه روی بدن شما چه مدلی بهتر جواب می‌دهد. این بهتر جواب‌ دادن هم یعنی قد  شما را کشیده‌تر و  سایزتان را جمع و جورتر کند. اما مهم‌تر از همه این موارد انتخاب سایز درست است. دقت کنید که کت و شلوار  به خصوص در قسمت سرشانه باید درست روی‌ اندام‌تان بنشیند. اندازه کت شلوار شما نباید ذره‌ای بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از سایز واقعی‌تان باشد.

روی مچ چپ شما

مقوله ساده‌ای به نام ساعت اتفاق دیگری است که می‌تواند از شما یک داماد خوش‌تیپ بسازد توصیه اول و مهم‌تر این است که ساعتی که به عنوان ساعت دامادی انتخاب می‌کنید تمام استیل باشد. یک ساعت با بند استیل فارغ از طرح و رنگ صفحه به شما ظاهر رسمی‌تری می‌دهد. انتخاب رنگ طلایی یا نقره‌ای برای ساعت هم کاملا در گرو سلیقه شخصی شماست اما بهتر است زرد یا نقره‌ای بودن را  هماهنگ با رنگ حلقه‌ ازدواج در نظر بگیرید. اما اگر به هر دلیلی سراغ ساعت بند چرمی رفتید باید به سه‌گانه بندساعت، کمربند و کفش فکر کنید. وقتی کفش و کمربندتان مشکی است یک ساعت بند چرمی قهوه‌ای با هر قیمتی و از هر برندی که باشد خوش‌پوشی شما را زیر سؤال می‌برد.

سفید بپوشید

اگر رنگ مشکی را برای کت شلوار دامادی انتخاب می‌کنید شک نکنید که بهترین رنگ برای پیراهن شما رنگ سفید است. این ترکیب رسمی‌ترین ترکیب رنگی  است که شما می‌توانید برای لباس داماد‌ در نظر بگیرید، به خصوص وقتی آن را با دستمال گردن، کراوات یا پاپیونی با همین رنگ ست می‌کنید. در مورد کت‌ شلوار سفید هم بهترین رنگ برای پیراهن شما رنگ سفید است.

لباس داماد

برای جیب کوچک روی ‌کت دامادی دو انتخاب دارید؛ دستمال ابریشمی یا یک گل کوچک. انتخاب بین این دو هم کاملا سلیقه‌ای ‌است اما پیشنهاد ما دستمال ابریشمی از جنس کراوات است، چون این دستمال به مراتب ظاهر شما را رسمی‌تر می‌کند. اما اگر گل را ترجیح می‌دهید باید از یک قانون کلی پیروی کنید، آن هم اینکه باید سراغ یک غنچه کوچک بروید. یادتان باشد کوچک بودن این گل یک اصل است.

دکمه سردست

اگر خیال دارید خوش‌پوشی را به حد کمال برسانید و از هر نظر یک داماد خوش‌تیپ باشید، نباید به یک پیراهن معمولی فکر کنید. پیراهن انتخابی شما باید مخصوص باشد و قابل استفاده برای یک جفت دکمه سردست زیبا که حتما آن را با سنجاق کراوات‌ تان ست کرده‌اید. استفاده از دکمه‌های سردست علاوه بر اینکه رسمی بودن ظاهر شما را تکمیل می‌کند به شما وقار دامادی خاصی می‌دهد.