انواع دسر عروسی

معمولاً کیک عروسی تنها دسر ارائه شده در جشن عروسی‌ نیست و علاوه بر آن دسرهای متنوع دیگری نیز سرو می‌شود که علاوه بر خوشمزه و زیبا بودن جلوه‌ی خاصی هم به مراسم عروسی شما می‌بخشد. در این قسمت از سایت جشن عروسی قصد داریم بهترین ایده‌ ها برای دسر عروسی را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر شما هم دوست دارید ایده‌ های جالبی برای دسر جشن عروسی تان داشته باشید در ادامه با مجله عروسی همراه باشید.

۱. مینی دسر میوه‌ای
دسرهای میوه‌ای معمولاً طرفداران زیادی دارند. یک ایده‌ی جالب برای دسر جشن عروسی می‌تواند طعم‌های مختلف بستنی باشد که داخل آن‌ها با میوه‌های گوناگون مثل توت‌فرنگی پر شده باشد. به منظور جذابیت بیش‌تر نیز می‌توانید بستنی را روی بیسکوییت یا شیرینی سرو کنید.

۲. مینی کیک چوبی
هر دسری که بتوان بر روی چوب سرو کرد می‌تواند یک ایده‌ی فوق‌العاده برای جشن عروسی باشد. تمامی پای‌ها در طعم‌های مختلف مثل پای سیب، زغال اخته، شکلات، کاراملی، موزی و … می‌تواند هم برای مهمانان شما سرگرم‌کننده و لذیذ باشد و هم امکان امتحان کردن مزه های مختلف را برای آنها فراهم می نماید.

۳. پاراف میوه
پاراف ماست و میوه یک انتخاب خوب به عنوان دسری سالم و لذیذ است. حتی در صورت تمایل می‌توانید چندین میوه را برای پاراف در نظر بگیرید تا مهمانان شما طبق ذائقه‌ی خود طعم مورد نظر خود را انتخاب کنند.

۴. کیک فشرده
خوردن کیک‌ فشرده بسیار آسان است. به طوریکه مهمانان شما در حین رقصیدن هم می‌توانند این کیک را نوش جان کنند. قالب‌های کیک‌ فشاری انواع مختلفی دارند که بسته به سلیقه‌ی خود می‌توانید هر نوعی از آن را انتخاب کنید. استفاده از کیک‌های فشاری در جشن عروسی ایده‌ی بسیار جالبی است که به کمک آن مهمانان شما می‌توانند به راحتی آن را نوش جان کنند.

۵. دونات‌ و شیرینی تک نفره
استفاده از دونات و شیرینی تک نفره با طعم‌های مختلف یک ایده‌ی جالب برای دسر عروسی شماست که در عین سادگی می‌تواند با چینش زیبا بسیار شیک و زیبا به نظر برسد و جذابیت مراسم عروسی را چندین برابر کند.

۶. پاراف پودینگ
اعم از پیر و جوان پودینگ شکلاتی را دوست دارند. پس استفاده از پودینگ شکلاتی برای دسر مراسم عروسی می‌تواند یک ایده‌ی فوق‌العاده باشد. البته برای جذابیت بیش‌تر می‌توانید آن‌ها را به شکل‌های خلاقانه‌ تزیین کنید که جذابیت خاصی برای مهمانان شما داشته باشد. تزیین پودینگ شکلاتی با خامه و کرم کاکائو و با پاستیل سبز رنگ یا سبزیجات به شکل گلدان می‌تواند یک ایده‌ی جالب برای جشن عروسی باشد.

۷. شیر و بیسکوییت
دسر شیر و بیسکوییت خانگی یک دسر بسیار سالم و خوشمزه برای مهمانان شما است که می‌تواند خاطره‌ی ماندگاری را برای مهمانان رقم بزند. البته برای جذابیت بیشتر می‌توانید بیسکوییت‌ها را در طعم‌های مختلفی تهیه کنید که مهمانان مطابق با ذائقه‌ی خود بتوانند از بین آنها انتخاب کنند.

۸. موس شکلاتی و وانیلی
موس‌ها به ویژه موس شکلاتی و وانیلی طرفداران بسیار زیادی دارند. می‌توانید با ترکیب موس شکلاتی و وانیلی با بیسکوییت یک دسر بسیار خوشمزه و جالب برای مهمانان خود ترتیب دهید.

۹.شیرینی‌های جور واجور
شیرینی های جور واجور گزینه‌ی بسیار خوبی برای مهمانی‌ها و تشریفات عروسی‌ است. ساندویچ‌های کیکی پر شده با خامه یا مارمالاد می‌تواند در رنگ‌های مختلف تهیه شده و جلوه‌ی خاصی به مراسم شما دهد.

۱۰. کیک‌ توپی با روکش شکلات
کیک‌ توپی می‌توانند در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلفی ایجاد شوند و مطابق با سلیقه‌ی شما با ظاهر زیبایی چیده شده و مزین جشن عروسی شما باشند.

۱۱. تارت‌ خانگی
تارت‌ همیشه جزو دسرهای پرطرفدار است. اگر طعم‌های ترش جزو نوستالژی کودکی شما هم هست می‌توانید با استفاده از زغال اخته یا توت فرنگی طعم‌های خاصی به آنها داده تا هم خودتان و هم مهمانان از خورن آن لذت ببرید. پس در تهیه‌ی این دسر لذیذ از نهایت خلاقیت خود بهره جویید.