نکاتی مهم در انتخاب دسته گل عروس
تناسب دسته گل عروس با لباس‌ خیلی در زیبایی و خیره‌كنندگی عروس نقش دارد. یكی از نكاتی كه بیشتر مهمان‌ها به آن توجه می‌كنند، دسته گل عروس‌ خانم است. با مجله جشن عروسی همراه باشید تا از ما بشنوید که چه گل‌ هایی برای شما مناسب‌ ترند.

دسته گل عروس

قبل از اینکه دسته گل‌ عروس را سفارش دهید به سبک لباس عروس توجه کنید. قرار است شما در آن شب رویایی چه لباسی بپوشید، یک لباس کلاسیک و پرنسسی، یک لباس ساده سفید یا یک لباس مسحورکننده مدرن؟ سبک لباس در انتخاب دسته گل عروس بسیار مهم است. اگر لباس عروس شما دنباله دار است ، می‌توانید دسته گل عروس آبشاری انتخاب كنید و اگر می‌خواهید لباس پرنسسی بپوشید، دسته گل عروس گرد بیشتر با این مدل لباس جور است.

رنگ فصل عروسی

اگر ترکیب رنگ دسته گل عروس را هماهنگ با فصل سال انتخاب کنید، در آن معرکه می‌شوید. دسته گل عروس کهربایی، نارنجی و قرمز با فصل پاییز هماهنگی دارد ولی دسته گل عروس نقره‌ای، سفید و طلایی برای فصل زمستان مناسب‌ است. اگر قرار‌ است در فصل بهار جشن عروسی را برگزار كنید، سراغ دسته گل عروس صورتی، آبی و سبز بروید. دسته گل عروس به رنگ مرکبات هم برای عروسی تابستانی شما عالی خواهند بود. فراموش نکنید برای پاییز فقط دسته گل قرمز و نارنجی و زرد عالی هستند ولی در فصل بهار شما انتخاب‌های بیشتری برای گل‌ عروسی تان خواهید داشت. البته اغلب عروس خانم‌ ها دسته گل سفید و سبز را برای ست كردن با لباس عروس شان ترجیح می‌دهند.

اعتماد به فروشنده دسته گل

بهتر است به گل‌ فروش تان اعتماد کنید. به او دقیقا توضیح دهید که چه مدل دسته گل با چه ترکیب گلی را دوست دارید ولی بعد دیگر او را آزاد بگذارید تا با خلاقیت و تجربه خود آن را تزیین کند. بالاخره کار او هرروز تزیین گل است و خیلی بیشتر از شما می‌داند كه چه می‌كند.

دسته گل متناسب با اندام شما

دقت کنید که دسته گل عروسی شما نباید تمام دست و انگشتان شما را بپوشاند. عروس خانم های ریزنقش دسته گل عروسی را انتخاب کنند که جمع و جورتر و مناسب اندامشان باشد ولی عروس خانم‌ های قدبلندتر می‌توانند دسته گل عروس بزرگ‌تری را برگزینند. بالاخره هم در عكاسی و فیلم‌برداری و هم در جشن عروسی تان باید حلقه و دست‌بند و ساعت‌تان دیده شود.

دسته گلی میوه‌ای و خوش‌بو

اگر کمی ابتکار به خرج دهید می‌توانید دسته‌گل‌های منحصر به فردی سفارش دهید که در آن از ترکیب میوه‌ها و سبزی‌ها و حتی تور و روبان استفاده شده باشد. البته این نوع دسته گل عروس برای کسانی مناسب است كه دوست دارند متفاوت باشند. اگر هم قرار است جشن عروسی شما در یک فضای بسته و کوچک مثل منزل‌تان برگزار شود به سراغ گل هایی در دسته گل تان بروید که بوی زیادی نداشته باشند. مثلا گل مریم و شب‌بو برای چنین مراسمی مناسب نیستند. برعکس شما می‌توانید چنین گل‌های خوش‌بویی را برای جشن عروسی مفصل‌تر و در فضای بازی مثل باغ عروسی استفاده کنید.

توجه به تمیزی لباس عروس

قطعا شما دوست ندارید گرده گل ها، لباس عروس تان را کثیف کنند و یا شما را در لباس عروس و آرایش به عطسه و حساسیت بیندازند. بنابراین گل‌هایی را برای دسته گل عروسی تان برگزینید که گرده پخش نکنند. اگر هم به حساسیت فصلی دچار هستید، در انتخاب گل ها دقت کنید. به هر حال دیدن عروسی كه مدام عطسه می‌زند و دچار آب‌ریزش بینی شده، چندان جالب نیست.

انتخاب سبک دسته گل عروس

سبک‌های خاصی برای آراستن دسته گل عروس وجود دارد که اول باید ببینید راحتید کدام مدل را در تمام طول جشن عروسی در دست بگیرید و در ضمن کدام مدل به لباس شما بیشتر می‌آید.