نکات مهم در انتخاب باغ عروسی

انتخاب باغ عروسی یک مرحله زمان بر و حساس در برگزاری جشن عروسی برای هر عروس و هر داماد است. عروس و دامادی که از سرویس انتخاب باغ عروسی اطلاع ندارند برای اجاره باغ عروسی بارها و بارها به مسیرهای ناشناخته حومه شهر سفر می کنند. تمام زحماتی که از چند ماه قبل برای مراسم عروسی تان کشیده اید در باغ عروسی که انتخاب میکنید نمایش داده میشود، چیدمان میزها ،جایگاه عروس و داماد و البته طعم غذای جشن هر یک در جای خود مهم هستند پس با دقت انتخاب کنید تا بهترین باشید.

باغ عروسی

عروس و داماد بدون اطلاع دقیق از شرایط مناسب برگزاری جشن در انتخاب باغ عروسی ، تنها به زیبایی و فضای مطبوع باغ و محوطه باغ عروسی توجه می کنند ولی نسبت به سایر مسایل برگزاری جشن در باغ عروسی بی اطلاع اند. برای حصول بهترین نتیجه و برگزاری یک جشن عروسی ایده آل توجه به زیر ساخت های مناسب برای برگزاری یک جشن چند صد نفره در باغ عروسی بسیار با اهمیت هستند. زیرا در صورت انتخاب باغ عروسی بدون توجه به مطابقت نیاز جشن در زمان اجرا دچار هزینه های ناخواسته و پیش بینی نشده ای خواهید شد که از اول قابل جلوگیری بوده اند. پس با مجله جشن عروسی همراه باشید.

برپایی جشن عروسی در یک باغ واقعا رویایی است اما باغ تنها در فصول به خصوصی از سال برای عروسی مناسب است پس بسته به این‌که در کدام نقطه کشور و با چه آب‌و‌هوایی زندگی می‌کنید باید مطمئن شوید که در محدوده تاریخ جشن عروسی شما آب و هوا آفتابی است یا ابری و بارانی؟ بهتراست زمانی را برای عروسی خود در باغ انتخاب کنید که دمای هوا حدود ۲۵ – ۳۵ درجه سانتی‌گراد باشد در غیر این صورت باغ آن‌قدر گرم یا سرد است که نمی‌توانید از فضای باز و زیبای آن استفاده کنید و تمام هزینه‌ای که برای آذین بندی و زیباسازی باغ پرداخته اید، هدر می‌رود و مجبور خواهید شد چادری برپا کنید و هزینه دستگاه‌های برودتی و حرارتی را هم بپردازید.

مثلا اگر ساکن تهران هستید فقط از محدوده زمانی ۱۵ فروردین تا پایان شهریورماه می‌توانید در باغ عروسی برگزار کنید زیرا ساعت جشن شما از عصر به بعد است و حتی در ایام عید و اوایل مهرماه هم هوای عصر و شب سرد است خصوصا اگر باغ اطراف تهران باشد.

بهتر است در انتخاب مکان جشن عروسی خود توجه ویژه‌ای به رفت‌و‌آمد خودتان و مهمان‌ها داشته باشید. بسیاری از تالار‌ها و باشگاه‌های شهر در خیابان‌ها و مراکز اصلی شهر قرار دارند اما در انتخاب باغ و پارکینگ‌ باید دقت بیشتری به خرج دهید و ببینید آیا نشانی این مکان‌ها برای مهمان‌ها سرراست است؟ مهمان‌های شما بیشتر از کدام نقطه شهر به آنجا می‌آیند؟ مثلا اگر بیشتر مهمان‌ها در شرق تهران زندگی می‌کنند اصلا عاقلانه نیست باغی را در نزدیکی کرج اجاره کنید زیرا مهمان‌ها با این وضعیت ترافیک برای رسیدن سروقت باید ۲ ساعت زودتر از منزل راه بیفتند تا سر وقت به جشن برسند.

هم چنین انتخاب باغ عروسی مطابق با بودجه مشخص، مقیاس نهایی هزینه کلی جشن عروسی شماست. در برخی خانواده‌ ها رسم است که داماد و خانواده‌اش خودشان محل جشن عروسی را انتخاب می‌کنند چون معتقدند تمام هزینه جشن را خودشان تقبل می‌کنند پس عروس و خانواده‌اش در این مورد حق نظر دادن ندارند اما این روش اصلا عاقلانه و منصفانه نیست. شما و نامزدتان باید بنا به امکاناتی که در دست دارید بهترین تالار یا باغ عروسی را با هم انتخاب کنید.

در صورتی که مراسم عروسی تان را می خواهید در باغ عروسی برگزار کنید قبل از کرایه ی آن به فکر تامین برق مورد نیاز مراسم باشید . به عبارتی دیگر مطمئن شوید که برق آن منطقه و یا کنتور باغ تان طوری باشدکه بتوانید هم چرغانی کنید هم گروه موسیقی داشته باشید و هم برای کارهای دیگری مثل تصویر برداری و آشپزی و .. مشکلی پیش نیاید. ضمنا اگر در آن منطقه احتمال قطع شدن برق وجود دارد حتما به فکر اجاره ی موتور برق باشید.

آگاهی و توجه به نکات مهم در هنگام انتخاب باغ عروسی برای برگزاری جشن نه تنها در زیبایی بصری جشن عروسی اهمیت دارد بلکه در کیفیت برگزاری و سرویس پذیرایی در جشن نیز تاثیرگذار است. تامین محل برگزاری مطابق با انتظارات عروس و داماد از اصول برنامه ریزی و تشریفات جشن عروسی است.

تصمیم صحیح در مورد انتخاب باغ عروسی مناسب برگزاری جشن با نبود تجربه اجرایی امری نیست که از عروس و داماد بتوان انتظار داشت که به تنهایی به بهترین نتیجه ممکن در انتخاب و قرارداد اجاره برسند. بخصوص وقتی که مرجع دقیق اطلاعاتی در زمینه قیمت ها و نتیجه اجرای مراسم گذشته در هر باغ دسترس همه نیست.